در کلام بزرگان/

گزارش زير شهيد و شهادت در کلام حضرت آيت‌الله ‌اي را بررسي کرده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران، متن زير شهيد و شهادت در کلام حضرت آيت‌الله ‌اي است.

پيام معظم له به مناسبت تدفين 5 شهيد گمنام در دانشگاه تهران
از اين اقدام هوشمندانه و متعهدانه سپاسگذاري و قدرداني مي کنم.اين تکريم شهيدان عزيز ملت ايران است که جان خود را نثار هدف هاي والا کردند و رضاي خداوندي را بر آرزوهاي حقير مادي ترجيح دادند
سلام خدا بر آنان.
سيد علي ‌اي
15 دي 1387
 
پيام معظم له به مناسبت تدفين 5 شهيد گمنام در دانشگاه امير کبير
شهيدان جوانان مومن و فداکاري بودند که براي دفاع ازکشور و ملت در برابر مان به اين آب و خاک جان خود را در کف دست گرفته و با نام و ياد خدا به ميدان نبرد قدم نهادند. ملت ما و به ويژه جوانان امروز مديون شهيدانند. از خودگذشتگي آن پاکبازان بود که اسلام و استقلال وآزادي را به ملت ايران هديه کرد و اداي حق بزرگ آنان و تکريم ياد و نامآنان نشانه فداکاري به ارزش هاي والا است.
سلام خدا بر آنان.
سيد علي ‌اي
4 اسفند 1387
 
پيام معظم له به مناسبت تدفين 5 شهيد گمنام در دانشگاه تربيت مدرس
تکريم شهيدان، تکريم ايثار و اخلاص است. تکريم دلهاي نوراني و جان هايلبريز از صفا و نورانيت است. از کار شما قدرداني مي کنم. رحمت خدا برشهيدان عزيز باد.
سيد علي اي
3 آبان 1387
 
بخشي از پيام معظم له به مناسبت روز تجليل از شهدا
سلام‌ بر پيکر به‌خاک‌افتاده‌ي‌شهيدان‌ مفقودالجسد، و سلام‌ و رحمت‌ خدا بر دلهاي‌ منتظر مادران‌ و پدران‌ وهمسران‌ و فرزنداني‌ که‌ سالها چشم‌انتظار عزيزان‌ مفقودالاثر خود ماندند و ازآنان‌ خبر و نشان‌ نيافتند.
5 مهر 1369
 
در ديدار خانواده‏هاى معظّم اسرا و مفقودان جنگ تحميلى
.من مي‏دانم خانواده‏اي که عزيزي را مفقود دارد و از سرنوشت او بي‏خبر است، چه مي‏کشد. براي مادران و پدران و همسران و فرزندان و خانواده‏ها، مراحل خيلي سختي است، ساعات و شب و روز دشواري است؛ اما اجر آن هم به همين اندازه بزرگ است.
.آن کسي که در راه خدا، سلامت خود يا سلامت عزيزش را از دست داده است، پيش آن‏که اين رنج را ندارد، يکسان نيستند. آن کسي که عزيزش از او دور است و خبري از او ندارد، با ديگران يکسان نيست.
‏31 ارديبهشت 1376
 
يافتن پيکرهاى مطهر شهداى مفقودالاثر خدمت به روحيه ملى و عموم مردم است و کسانى که اين کار مهم و سخت را دنبال مى‏کنند در واقع با خارج کردن پيکرهاى مطهر شهدا از غربت، به اضطراب و دلهره خانواده‏هاى معظم آنان پايان دهند و بدون ترديد اين عزيزان با کار طاقت فرساى خود خدمت ارزشمندى شهدا و خانواده‏هاى معظم آنان انجام مى‏دهند.
7 مهر 1376
 
بيانات در مراسم مشترک دانش‏آموختگى دانشجويان دانشگاههاى سه‏گانه‏ى‏ارتش جمهورى اسلامى ايران

آن انسانى که در راه دفاع از ملت و کشور و عدالت و حقيقت و ايستادگى در مقابل و زورگويى و دست‏اندازىِ مراکز قدرت جهانى وارد ميدان مى‏شود، براى ارزش مى‏جنگد. اگر هيچ کس هم او را نشناسد و گمنام بميرد و گمنام بماند، در ملکوت آسمانها فرشتگان الهى او را با سرِ انگشت به هم نشان مى‏دهند؛ او نمى‏ميرد: «و لا تحسبنّ الّذين قتلوا فى سبيل اللَّه امواتا»؛ اينها را مرده مپنداريد؛ اينها زندگان جاويد و منبع الهامند.
22 مهر 1388
 
پاسدار انقلاب اسلامي آگاهانه راه حسين (عليه السلام) را که ادامه راه انبياء الهي است انتخاب مي کند و در اين راه، فروغ خون اصحاب حسين (عليه السلام) و شهيدان گلگون کفن کربلا را چراغ راه خويش قرار مي دهد.
 
شهادت دُرّ گرانبهايي است که بعد از جنگ به هر کس نمي دهند.
 
ما فقه بـه معنـاي واقعي کلمـه و قرآني آن را در ميدان جنگ آموخته ايم .
 
امروز، به فضل همين شهادتها و به برکت خون شهدا، ملت ما، ملت سربلند و آبرومندي است و ملتها آبرو و عزت را اين گونه بايد پيدا کنند.
 
شهادت بالاترين پاداش و مزد جهاد في سبيل الله است.
 
همه کساني که در جنگ تحميلي هشت ساله، چه با حضور خود يا فرزندان و عزيزانشان، حضور و فعاليتي داشته اند، مخصوصا خانواده شهيدان عزيز و جانبازان و اسيران گرامي، بايد بدانند که در امتحاني بزرگ شرکت کرده و در آن
سربلند بيرون آمده اند .
 
فرزندان شهدا بدانند که پدران آنان موجب شدند که اسلام، در چشم شيطانها و طاغوتهاي عالم، ابهت پيدا کند.
 
ايستادگي در مقابل دشمنان مقتدر و مسلط، زورگوي ظالم و پرروي گستاخ، کار بسيار بزرگ و با عظمتي است. اين همان کاري است که مردم ما کردند و عظمت ملت ما به خاطر همين شهادت جوانان شما و شجاعت فرزندانتان بود.
 
شهيد جانش را فروخته و در مقابل آن، بهشت و رضاي الهي را گرفته است که بالاترين دستاوردهاست. به شهادت در راه خدا، از اين منظر نگاه کنيم. شهادت، مرگ انسانهاي زيرک و هوشيار است که نمي گذارند اين جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چيزي عايدشان نشود.
 
شهدا، علاوه بر مقامات رفيع معنوي، که زبانها و قلمها از توصيف آن و چشم و دلها از مشاهده آن ناتوانند، مشعلدار پيروزي و استقلال ملتند و حق بزرگ آنان بر گردن ملت، بسي عظيم است.
 
پرچم عروج انسان به بام معنويت که امروز در گوشه و کنار دنيا برافراشته مي شود، در حقيقت پرچم امام ما و شهيدان اوست. آنها زنده اند و روز به روز زنده تر خواهند شد.
 
من اکنون به پدران و مادران، همسران و فرزندان، خواهران و برادران و ديگر کسان شهداي عزيز و جانبازان و اسراء و مفقودين درود مي فرستم و اعلام مي کنم که آنان در رتبه و شان معنوي، بلافاصله پشت سر عزيزان فداکار خويشند.
 
هر چه داريم، به برکت جانفشانيها و فداکاري هاست، به برکت روحيه شهادت طلبانه است.
 
اساسا جهاد واقعي و شهادت در راه خدا، جز با مقدمه اي از اخلاصها و توجه ها و جز با حرکت به سمت "انقطاع الي الله" حاصل نمي شود.
 
فداکاري شهيدان و گذشت خانواده ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهاي تيره و تار آن روزگار دشوار را از افق زندگي اين ملت زدود.
 
اگر مجاهدت فداکارانه جوانان اين مرز و بوم که به اين شهادتها منتهي شده است نمي بود، همه روزهاي اين ملت، در زير چتر سياه ظلم و و دخالت دشمنان اسلام و ايران، به شبهاي تار بدل مي گشت.

زندگينامه شهيد سرهنگ محمدرضا راغبي سراب

جلسات بزرگداشت شهدا، ادامهي شهادت است

شهيد و شهادت در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامي

  ,شهادت ,ملت ,مي ,آنان ,راه ,است که ,شهادت در ,پيام معظم ,در راه ,به مناسبت ,حضرت آيت‌الله ‌اي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ناگوییمو پونه وکتور Melanie uapfertevit tyrrmaddotel کلمن آب کالا فروش CRM صندلی مسافرتی آموزش پاورمیل